pátek 2. prosince 2016

Pražské studentské inkubátory se postavily proti sobě

Šest studentských podnikatelských projektů, tři inkubátory a tři pražské univerzity - to byl souboj United Incubators Contest, který proběh v úterý 29. listopadu. Vítězem se stala firma Palíto, omáčky z extra pálivých chilli papriček, která vznikla v inkubátoru Point One ČZU.

Šest vybraných univerzitních týmů po dvou z univerzit České zemědělské univerzity (ČZU), Vysoké školy ekonomické (VŠE) a Českého vysokého učení technického (ČVUT) představilo své podnikatelské nápady.
Porotu i diváky zaujal nejvíce projekt Palíto, druhé místo si odnesl Sens Food, který vytváří mouku a další potraviny z cvrčků, a třetí místo obsadil projekt Damgaard na osobní elektrárnu na biomasu. United Incubators Contest chce vytvářet společnou platformu pro prosazování projektů univerzitních inkubátorů, na jejichž půdě vznikají zajímavé podnikatelské nápady studentů.Vítězové letošního univerzitního klání
Podnikatelské projekty vznikají již na univerzitní půdě, například v univerzitním inkubátoru ČZU. Palíto je toho příkladem. Stojí za ním Daniel Všetečka, student ČZU. Jeho cílem je rozvíjet značku zaměřenou na pěstování extrémně pálivých chilli papriček, jejich následné zpracování do chilli omáček a ostatních chilli produktů. Vše s nejvyšším důrazem na kvalitu, ruční práci a bez přidaných konzervantů. Ve Španělsku pěstují pomeranče pro chilli omáčky s pomerančovým základem a v září mapovali pěstovací plochy v Africe.


Projekty tří studentů z inkubátoru xPort VŠE, kteří vyrábí výrobky ze cvrčků. Už mají prodáno přes 4 tisíce tyček a kupují je lidé z 21 zemí světa. Proč cvrčci? Kvůli výživnému proteinu, vitamínu B12 a menšímu dopadu na životní prostředí z pohledu chovu cvrčku. V týmu funguje 10 členů, kteří dohromady ovládají šest jazyků.Damgaard Technologies Projekt inkubátoru InQBay se zaměřil na výrobu osobních elektráren na biomasu nejmenších na světě, které fungují nezávisle na síti. Využívají je třeba Lesy České republiky pro objekty v odlehlých místech. Cílem společnosti je uvést na trh inovativní řešení pro využití odpadního tepla – zařízení WAVE 10, které bylo vyvinuto na půdě ČVUT týmem inženýrů. Cílí ale na země jako je Aljaška nebo Rusko, protože mají dost biomasy.


1 komentář:

  1. Le_Meridian Financování Service šel nad rámec svých požadavků, aby mi pomohl s mou konsolidaci dluhu. Byli přátelští, profesionální a absolutní drahokamy pracovat s. Doporučuji každému, kdo hledá úvěr na kontakt. Email..info@lemeridianfds.com
    WhatsApp ... + 19893943740.

    OdpovědětVymazat